Get Adobe Flash player

Teknoloji

Airties modemlerde DNS i değiştirme scripti

Airties modemler ile herkesin başı belada bu aralar. Telekom ile yaptıkları anlaşma sonucunda, Airties modemler DNS’leri değiştirilemez şekilde piyasaya sürülmektedir. Eee ne yapacağız ? Paramız ile aldığımız modemdeki bu dayatmayı kabul mu edeceğiz? Devamını okuyun »

Share

Mavi bilgisayar İflas Etti

Son yıllarda çok hızlı ve dengesiz büyümesiyle dikkatleri üzerine çeken Mavi Bilgisayar henüz doğrulanamayan kaynaklardan alınan bilgilere göre Ankara’daki 5 adet mağazasındaki ürünleri tırlar ile boşalttı. Mavi Bilgisayarın Web sitesinde iflas ya da kapatma ile ilgili herhangi bir haber yazmazken, telefonlarına cevap verilmiyor, e-posta mesajlarına geri dönülmüyor. Mavi bilgisayar; bilindiği üzere Şehit Adem Yavuz Sokak’ta 2. el bilgisayar parçası satan küçük bir bilgisayarcıyken, web sayfasından yapmış olduğu promosyonlar ile web sayfası üzerinden satışlarına ağırlık vermiş, bundan sonra da hızla büyüyerek, mağaza sayısını 5 e çıkarmıştı. İflasını hızlandıran etkenler arasında Şehit Adem Yavuz Sokak’taki en işlek mağazasını kapatması, MediaMarkt, Vatan Bilgisayar  benzeri teknoloji şirketlerinin piyasaya çok güçlü girmesi ve Mavi Bilgisayar’ın çok dengesiz büyümesi gösteriliyor.

Devamını okuyun »

Share

Leonardo Da Vinci’nin Uçan Makinesi

Leonardo Da Vinci nin icatlarını bilmeyeniniz yoktur. Geçenlerde aldığım bir kitapta, o devrin teknolojisine göre çok güzel çizimleri ve projeleri olduğunu görmüştüm. İşte aşağıdaki videoda da bu projelerinden birisinin uygulanmı ... devam

Share

Mobil İmza Nedir ?

Kısa süre sonra mobil imza hayatımızda önemli bir yer edinecek gibi.Şimdiden altyapı çalışmalarını tamamlayan gsm operatörleri mevcut.Hatta uygulama, mobil imzaları kullanılarak bakanlar tarafından 6 ocak tarihinde hizmete sunuldu.Peki nedir mobil imza? Aslında kısaca, sim kartınızla iliştirilmiş bir eletronik kimlik diyebiliriz. strong>Mobil İmzanın Özellikleri Nelerdir? Devamını okuyun »

Share
Sayfa İçinde Ara
Son Yorumlar
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031